DLACZEGO WARTO, CZYLI O NAJNOWSZEJ GENERACJI POMP CIEPŁA, KOTŁÓW KONDENSACYJNYCH I KLIMATYZATORÓW ORAZ WSPÓŁPRACY Z MARKĄ BERETTA

19 lutego 2024 /

Wieloletnie doświadczenie, zaawansowane technologie, produkty znane nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Te cechy definiują markę Beretta – producenta pomp ciepła, kotłów gazowych oraz klimatyzatorów. Współpraca z tą marką przynosi partnerom biznesowym, instalatorom, serwisantom wiele korzyści, a użytkownikom urządzeń – spokój, bezpieczeństwo i komfort cieplny w domu. Jakie konkretnie? Pytamy Jarosława Szmit doradcę technicznego marki Beretta.

– Prawdą jest, że historia firmy jest już ponad 100-letnia?

Jarosław Szmit – Owszem. Beretta jest częścią Grupy Riello, a ta została założona we Włoszech w 1922 r. To lider w branży produktów i usług w zakresie ogrzewania oraz klimatyzacji. Dziś Riello działa w ponad 120 krajach, jest częścią Carrier, czyli wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej.

Marka Beretta istnieje w Polsce od ponad trzydziestu lat, oferując pompy ciepła, kondensacyjne kotły gazowe czy klimatyzatory.

– W obecnej sytuacji na pompy ciepła jest z pewnością wielu chętnych. Czy pompy marki Beretta mogą ogrzewać dom jako jedyne urządzenie grzewcze?

JS – Jak najbardziej. Na przykład model HYDRO UNIT M, który jest pompą typu powietrze-woda. Może służyć do ogrzewania domu, a w połączeniu z klimakonwektorem zapewni latem przyjemne ochłodzenie, zastępując klimatyzator. To nie wszystko – podgrzewa także wodę użytkową.

Ma oczywiście jeszcze inne zalety – doskonale przedstawione na filmie:

– Czy polskie zimy nie utrudniają pompom ciepła wydajnej pracy – montuje się je przecież na zewnątrz?

JS – Jeśli chodzi o Hydro Unit M, to jest wyposażona w sprężarkę rotacyjną z technologią DC-Inverter, a to oznacza, że bez problemu pracuje podczas mrozów oraz okresów przejściowych, płynnie modulując swoją mocą. Funkcja antyzamarzaniowa chroni cały system, w szczególności części hydrauliczne, przed uszkodzeniem przy dużych mrozach. Pompa pracuje w zakresie temperatury od -25°C do +43°C. Przy tym to urządzenie energooszczędne, co obniża koszty eksploatacji domu. Po więcej szczegółów zapraszam na naszą stronę.

– Jeśli jednak właściciel domu nie jest przekonany do pomp ciepła, woli ogrzewać dom gazem? Jakie kotły kondensacyjne Beretta może zaproponować do modernizowanego systemu ogrzewania?

JS – W takim wypadku zaproponowałbym nasze innowacyjne kotły MYNUTE X. Posiadają wymiennik kondensacyjny wykonany ze stali nierdzewnej AISI 304 L, który oferuje najlepszą możliwą wydajność. Dostępne w wersji jednofunkcyjnej (modele Mynute X 20R i Mynute X 30R) i dwufunkcyjnej (model Mynute X 25C).
Bardzo dobrze zdają egzamin w modernizowanej instalacji, ponieważ mają wysoką odporność na korozyjne działanie kondensatu i ograniczoną do minimum możliwość powstawania tlenków oraz innych negatywnych zjawisk elektrochemicznych.

Jeżeli wspominamy o kotłach z serii MYNUTE X – mamy się czym pochwalić. Zapraszam do obejrzenia filmu:

Podsumowując, to kotły o bardzo wysokiej wydajności, o elastyczności instalacji, z wbudowanym zaworem antyzwrotnym spalin, niskim zużyciem gazu i szerokim zakresem modulacji. Jeśli dodać do tego możliwość zdalnego sterowania przy użyciu mobilnej aplikacji, to kocioł MYNUTE X staje się doskonałym wyborem do domów jednorodzinnych.

– Czyli rozwiązanie na zimę to pompy ciepła lub kotły kondensacyjne. A co w lecie, gdy pojawią się upały?

JS – Jak wspomniałem wcześniej, pompy ciepła posiadają również funkcję chłodzenia. Natomiast mamy w ofercie także klimatyzatory. Polecam model Breva, czyli klimatyzator z funkcją grzania. To ścienne urządzenia typu split z czynnikiem chłodniczym R32 przyjaznym środowisku. Do wyboru jest 12 wersji o mocy od 2,6 do 7 kW. W ofercie posiadamy zestawy, gdzie jedna jednostka zewnętrzna może pracować nawet z czterema jednostkami wewnętrznymi.

– Dość powszechna jest opinia, że klimatyzator to urządzenie mało energooszczędne…

JS – To mit. Klimatyzatory, jak Breva, osiągają klasę efektywności A++, a to oznacza niskie koszty eksploatacji. O tym micie więcej mówimy tu: https://www.youtube.com/watch?v=Md60pHE-xPQ

– Czy jest w Polsce fabryka produktów marki Beretta?

JS – Tak – znajduje się w Toruniu, gdzie produkujemy od 2001 roku kotły gazowe. Wyjechało już stąd ponad 6 mln nowoczesnych urządzeń, które ogrzewają mieszkania oraz domy nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Nasza siedziba w Toruniu jest także miejscem szkoleń dla naszych partnerów biznesowych. Mamy tu własne laboratorium szkoleniowe, co bardzo cenią współpracujący z nami instalatorzy.

– Jak zatem wygląda system szkoleń w Beretta?

JS – Nasz Dział Techniczny prowadzi szkolenia hybrydowe. Częściowo odbywają się stacjonarnie w laboratorium szkoleniowym Beretta w Toruniu, a częściowo online. Szkolimy z zakresu pomp ciepła, gazowych kotłów kondensacyjnych oraz klimatyzacji.

Po więcej szczegółów zapraszam na stronę https://beretta.pl/oferta-szkoleniowa

– Na jakie wsparcie mogą liczyć partnerzy i instalatorzy przeszkoleni przez fachowców z Beretta?

JS – Na pewno na wsparcie wykwalifikowanych inżynierów, pracujących w Beretta. Jeżeli nasi partnerzy potrzebują pomocy technicznej, fachowego doradztwa – jesteśmy do dyspozycji.

A jeśli ktoś chce się dowiedzieć, jak rozwiązać najczęściej pojawiające się problemy przy montażu czy serwisowaniu, znaleźć odpowiedzi na pytania nurtujące użytkowników naszych produktów, to mamy przygotowaną serię krótkich filmów edukacyjnych. Warto obejrzeć, bo to wiedza wprost z praktyki i doświadczenia: https://www.youtube.com/playlist?list=PL5WAhI8D7Kl6FTIaafNm0qLddSmk6BbI8

– Czy właśnie dla partnerów powstał program Benefit Beretta? I co wspólnego ma z nim Ferrari?!

JS – Benefit Beretta jest programem dedykowanym naszym partnerom – instalatorom i serwisantom. Uczestnicy otrzymują nagrody w zamian za punkty zbierane przy zakupach produktów Beretta. http://www.benefit-beretta.pl/

Ale to nie wszystko – pojawił się w nas sportowy duch rywalizacji, czyli kto usiądzie za kierownicą Ferrari? Otóż ten, kto zbierze najwięcej punktów. Zwycięzcę czeka weekend za kółkiem w Ferrari! Emocje gwarantowane!

– Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko życzyć zasłużonego relaksu z pięknym dźwiękiem silnika Ferrari w tle! Dziękujemy za rozmowę.