Lista zielonych urządzeń ZUM - aktualne informacje

21 czerwca 2024 / PORADY

Urządzenia zatwierdzone

Pompy ciepła

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że wszystkie pompy ciepła HYDRO UNIT M oraz EXCLUSIVE AGILE marki Beretta jako jedne z nielicznych znajdują się na liście ZUM co oznacza, że można uzyskać dofinansowanie na ich zakup i montaż.

Informujemy, że wszystkie pompy ciepła marki Beretta posiadają również aktualne znaki jakości HP KEYMARK. One potwierdzają ich zgodność z europejskimi normami jakości, w tym dyrektywy ErP. To certyfikat, który jest wydawany dla urządzeń wysokiej jakości.

Od 14 czerwca 2024 r. obowiązuje zmieniony regulamin rejestracji urządzeń i materiałów w bazie ZUM („Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów”), dostępnej na stronie internetowej: https://lista-zum.ios.edu.pl. Umożliwia on czasowe (do końca 2024 roku) wprowadzenie na Listę ZUM pomp ciepła, które posiadają europejskie znaki jakości: EHPA‑Q, HP KEYMARK lub EUROVENT.

 

Warto zaznaczyć, że do naszych pomp ciepła jest dołączony raport z akredytowanego laboratorium więc zgodnie z obecnymi wytycznymi, po 2024 roku również na tej liście zostaną.

Kotły gazowe

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że kotły kondensacyjne cały czas niezmiennie na tej liście figurują. Można więc korzystać z dofinansowań w ramach programu „Czyste Powietrze”.